statystyki szczegółowe

Aktualności

Twierdza zdobyta

• autor: MSz, 2017-08-16 14:46

Jeden rok, dwa miesiące i cztery dni, tyle trwała passa Wisłoka bez porażki, na własnym stadionie. Godną podkreślenia serie w dniu wczorajszym przerwała Iskra Iskrzynia, która mimo początkowych trudności pewnie pokonała nasz zespół 1:4.  Co ciekawe, ostatnia porażka naszej drużyny przy Sportowej miała miejsce 12 czerwca 2016 roku i w tym dniu przegraliśmy w stosunku 1:3 z…. Iskrą Iskrzynia.

Wtorkowy mecz Wisłoka z Iskrą rozpoczął się dobrze dla naszego zespołu. W 15 minucie wyszliśmy na prowadzenia za sprawą premierowego trafienia Tobiasza Pasterkiewicza. Udało się nawet podwyższyć na 2:0, ale sędzia bramki nie uznał po sygnalizacji asystenta, który zauważył faul Patryka Bargła na bramkarzu gości. Trzeba jednak sprawiedliwie oddać, że w tym czasie zawodnicy Iskry raz po raz stwarzali duże zagrożenie pod naszą bramką. Zwłaszcza Łukasz Pojnar i Rafał Prajsnar dawali się we znaki naszym defensorom. Jeszcze przed przerwą wyrównanie dla Iskry zdobył Chrobak, wykorzystując sytuacje „sam na sam” po dużym błędzie naszej defensywy.

Po przerwie Iskra jeszcze podkręciła tempo, Wisłok bronił się skutecznie, ale tylko do czasu… Kolejny prosty błąd, piłka uderzona z rzutu wolnego przez Jacka Geferta przechodzi przez mur i wpada do bramki Wisłoka tuż przy krótkim słupku. Tomasz Bargiel bez szans. Na 3:1 z rzutu karnego, podwyższył Rafał Prajsnar, a strzelanie pięknym wolejem z okolicy 20 metra zakończył Jacek Gefert, który tym samym ustalił wynik meczu na 1:4 dla Iskry.

Trzeba uczciwie oddać zawodnikom Iskry, że tego dnia byli zdecydowanie lepszym zespołem od Wisłoka. Jeżeli Iskra utrzyma ten skład i tą dyspozycje to może zrobić to, co nie udało się rok temu. My musimy skupić się na kolejnym meczu, tym razem na pierwszym meczu wyjazdowym tego sezonu zagramy z Haczovią Haczów.